Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień zatrudni
Psychologa
umowa o pracę
praca w Ośrodkach Środowiskowej Opieli Psychologicznej i Psychoterapeutycznej w Łomży i w Sławcu
Kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie zawodowe:
- Wykształcenie wyższe zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 lipca 2023 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami ( Dz.U. 2023 poz. 1515 z późn. zm.);
- Kwalifikacje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień ( Dz.U. 2019 poz. 1285 z późn. zm. )
- Kwalifikacje określone w Ustawie z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów ( t.j. Dz.U. 2019 poz. 1026, z późn. zm.).
- Udokumentowane doświadczenie min. 1 rok pracy z dziećmi.
- Zgodnie z art. 21 ust. 3 ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, Kandydat zobowiązany jest przedłożyć informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2023 r. poz. 172 oraz z 2022 r. poz. 2600), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.
Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w wymiarze 1 etatu.
Wymagania dodatkowe związane z zatrudnieniem
- książeczka sanitarna (możliwość wyrobienia w trakcie),
- umiejętność tworzenia pozytywnych relacji z pacjentem;
- inicjatywa i zaangażowanie w wykonywaną pracę;
- mile widziane ukończone kursy i szkolenia,
- umiejętność pracy w zespole,
- wysoka kultura osobista w kontaktach z Pacjentem.
- gotowość do ciągłego doskonalenia i podnoszenia kwalifikacji;
- systematyczność i operatywność;
- samodzielność, sumienność, odpowiedzialność, umiejętność pracy pod presją czasu, odporność na stres, wielozadaniowość i zaangażowanie w powierzone zadania.
Zakres zadań:
- Prowadzenie procesu diagnostycznego, w tym:
- prowadzenie wywiadu rodzinnego, rozwojowego i diagnostycznego z rodzicami/opiekunami, prowadzenie rozmowy z dzieckiem/adolescentem,
- prowadzenie obserwacji zachowania dziecka/adolescenta w gabinecie, prowadzenie obserwacji relacji dziecka/adolescenta z rodzicami/opiekunami, rodzeństwem,
- gromadzenie i analiza danych z dostępnej dokumentacji
- prowadzenie diagnostyki psychologicznej, z wykorzystaniem standaryzowanych procedur i narzędzi diagnostycznych, dostosowanej do możliwości i potrzeb dziecka/adolescenta.
- Współudział w procesie planowania, realizacji i monitorowania postępowania, w tym:
- tworzenie konceptualizacji i planu terapeutycznego, uwzględniającego dostępne zasoby,
- ustalanie rodzaju i zakresu oddziaływań, podziału pracy,
- podejmowanie roli koordynatora przypadku,
- uczestniczenie w konsyliach wewnętrznych i zewnętrznych, organizacja konsyliów wewnętrznych, sesjach koordynacji oraz współdziałanie w ramach zespołu interdyscyplinarnego, realizującego program pomocy i wsparcia pacjenta, i jego otoczenia,
- uczestniczenie w superwizjach (tj. superwizjach klinicznych oraz superwizjach terapeutycznych).
- Prowadzenie oddziaływań pomocowych, w tym terapeutycznych, profilaktycznych, interwencji środowiskowych dotyczących pacjenta, jego rodziny i otoczenia, w tym:
- prowadzenie porad psychologicznych dla dziecka/adolescenta,
- prowadzenie oddziaływań grupowych w postaci treningów lub warsztatów,
- w razie potrzeby współprowadzenie wraz z psychoterapeutą psychoterapii grupowej,
- prowadzenie oddziaływań edukacyjno-konsultacyjnych związanych ze wsparciem psychospołecznym,
- w razie potrzeby prowadzenie wizyty w środowisku dziecka/adolescenta,
- podejmowanie adekwatnych działań prawnych,
- przygotowywanie pisemnych informacji o stanie zdrowia dziecka/adolescenta, w tym dotyczących zakresu koniecznych dostosowań, zaleceń terapeutycznych oraz profilaktycznych dla (a) rodziców/opiekunów, (b) podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, (c) zespołów podstawowej opieki zdrowotnej, (d) pielęgniarek środowiska nauczania i wychowania, (e) higienistek szkolnych, (f) nauczycieli, (g) osób udzielających pomocy psychologiczno-pedagogicznej w jednostkach systemu oświaty, (h) przedstawicieli zespołów kuratorskiej służby sądowej, (i) asystentów rodzinnych i pracowników socjalnych w podmiotach pomocy społecznej.
- Prowadzenie dokumentacji medycznej wg ustalonych wzorów i odnotowywanie w niej podejmowanych czynności oraz dokonywanie zapisów z podejmowanych działań,
- Przestrzeganie kodeksu etycznego psychologa zawartego w spisie Psychologów Polskich wydanym przez PTP w 1992 r.,
- Przestrzeganie dyscypliny pracy lub ustalonego harmonogramu pracy,
- Zastępowanie psychologów w czasie ich nieobecności i wykonanie innych zadań zleconych przez Koordynatora lub Dyrektora.
- Wykonywanie innych poleceń przełożonego.
Miejsce wykonywania pracy:
- Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej w Łomży i w Sławcu
Wymagane dokumenty należy składać do 31.10.2024 roku
- CV i List Motywacyjny ze wskazaniem stanowiska, na które prowadzony jest nabór na adres : praca@wopitu.pl lub osobiście (wyłącznie w dni powszednie w godzinach 08:30-15:00)
w Sekretariacie Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1, 18-400 Łomża.
Więcej szczegółów pod nr telefonu 86 216 28 20 wew. 161