Uczymy się od najlepszych!!!
Szkolenie „Kliniczny obraz dziecka z FASD”
Osoba prowadząca szkolenie dr n. hum Teresa Szumiło-Jadczak.
Psycholog, pedagog. Ukończyła Uniwersytet Warszawski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych „Diagnoza i terapia neuropsychologiczna” UMCS Lublin. Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia licencja nr 195. Certyfikowany specjalista ds. interwencji kryzysowej. Specjalista w zakresie neurorozwoju i neurostymulacji. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie tematyki FASD, przywiązania i neurorozwoju dzieci. Od lat zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami ze spektrum FASD. Prowadzi badania naukowe nad diagnostyką zespołu FAS u dzieci i nad zaburzeniami przywiązania. W 2008 r. otrzymała nagrodę Ministra Zdrowia „Zasłużony dla Służby Zdrowia” za badania nad diagnostyką FAS w Polsce. Wraz z prof. dr hab. med. Andrzejem Urbanikiem jest pionierem w zastosowaniu obrazowania MR i protonowej spektroskopii MR w diagnostyce Płodowego Zespołu Alkoholowego. Swoją wiedzą dzieli się z innymi, prowadząc wiele szkoleń z tego obszaru, organizując turnusy terapeutyczne dla dzieci z FAS oraz uczestnicząc w licznych konferencjach w Polsce i za granicą.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami FAS i FASD. FAS to poważny zespół chorobowy, który jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Podczas szkolenia omówiona zostanie problematyka związana z przyczynami i konsekwencjami FASD oraz rozpoznaniem choroby u dziecka, które zostało nią dotknięte. Ponadto przedstawione zostaną zagadnienia związane z możliwością pracy z dzieckiem z zespołem FAS, a także wsparcia rodziców w opiece nad dzieckiem z FASD. Dodatkowo tematyka dotyczy pracy z osobami uzależnionymi, u których można rozpoznać cechy zespołu FASD.
Dużo wiedzy, przekazywanej w ciekawy barwny sposób, refleksji, emocji, ćwiczeń, nawet łez. Jednym słowem – wspaniałe szkolenie!.