Deklaracja dostępności

Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej:
Strona główna
Data publikacji strony internetowej: 30.11.2015r. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 29.03.2024r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne elementy i treści

  • część plików udostępnionych na stronie jako załączniki do stron, nie jest dostępna cyfrowo i nie posiada dostępnej alternatywy
  • Strona internetowa zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów tekstowych (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) – lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać, oraz dokładać starań by nowe dokumenty były przygotowane poprawnie. Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR

Wyłączenia

  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności
  • materiały i dokumenty, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 30.09.2020r
  • Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 29.03.2024r
  • Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przez podmiot publiczny

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki, w tym:
  • TAB – przejście do kolejnego elementu
  • SHIFT + TAB – przejście do poprzedniego elementu
  • ENTER – wybór elementu
  • SPACJA – rozwijanie podmenu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do Adama Konopki, e-mailowo — a.konopka@wopitu.pl lub telefonicznie — 86 216 67 03
W zgłoszeniu podaj:
swoje imię i nazwisko;
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail);
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść; opis, na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
 
Kontakt
Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
18-400 Łomża
tel. poradnia: (86) 216 67 03
tel. administracja: (86) 216 28 20
e-mail: sekretariat@wopitu.pl
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści według Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób. Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową, możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży Budynek: ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 Przed wejściem głównym znajdują się oznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku prowadzi płaskie dojście bez progów, uskoków czy barier. Główne drzwi przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Windy posiadają oznaczenia pięter w formie wizualnej, dźwiękowej oraz za pomocą alfabetu Braille’a. Na każdym piętrze znajduje się przynajmniej jedna łazienka dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie schody w budynku są oznaczone kontrastowo dla osób słabowidzących. W ośrodku nie jest dostępny tłumacz języka migowego. Korytarze nie posiadają barier architektonicznych. Na głównym holu po prawej stronie usytuowana jest winda dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Winda prowadzi na pierwsze i drugie piętro. Druga winda zlokalizowana jest w łączniku między administracją a budynkiem działalności leczniczej, którą również można dojechać na drugie piętro. Przy głównym wejściu i do budynku administracji są usytuowane pochylnie dla osób niepełnosprawnych oznakowanych zgodnie z obowiązującymi przepisami. W budynku przy rejestracji znajdującej się za głównym wejściem oraz w Zakładzie Opieki Leczniczej dostępne są pętle indukcyjne służące do wspomagania słuchu dla osób z niepełnosprawnością słuchu, które korzystają z aparatów słuchowych lub implantów.

Inne informacje i oświadczenia

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze strony internetowe były zgodne z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Do pełnej funkcjonalności tej strony niezbędna jest włączona obsługa JavaScript.
Do pełnej funkcjonalności tej strony niezbędna jest włączona obsługa JavaScript.
Do pełnej funkcjonalności tej strony niezbędna jest włączona obsługa JavaScript.