Poradnia Uzależnień i Współuzależnienia w Łomży

Poradnia Uzależnień i Współuzależnienia w Łomży

Oferta dla osób uzależnionych

Poradnia przyjmuje osoby ubezpieczone i nieubezpieczone. Podjęcie terapii nie wymaga skierowania. W Poradni prowadzona jest profesjonalna psychoterapia dla uzależnionych na etapie podstawowym oraz pogłębionym. Ambulatoryjny program psychoterapii dla osób uzależnionych podzielony jest na III etapy: I- etap wstępny tzw. edukacyjno-motywacyjny (trwa 2-4 tygodnie), II etap podstawowy  trwa do 12 miesięcy), III etap pogłębiony (trwa 12-24 miesiące). Pierwszym etapem działań jest proces diagnostyczny, który w naszej palcówce trwa około miesiąca i obejmuje konsultację psychiatryczną i psychologiczną-terapeutyczną. Po odbyciu tego etapu z osobą ustalany jest indywidualny plan leczenia. Psychoterapia odbywa się w formie spotkań indywidualnych i grupowych zgodnie z harmonogramem.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ GRUPOWYCH DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH

RODZAJ GRUPY PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
GRUPA EDUKACYJNO – MOTYWACYJA 18.00-19.00 18.00-19.00
GRUPA TERAPEUTYCZNA 17.00-19.00 17.00-19.00
GRUPA ZAAWANSOWANA DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH 18.00-20.00
GRUPA DLA OSÓB Z DEFICYTAMI POZNAWCZYMI – OD WRZEŚNIA 10.00-11.00
Osoby mające trudność w utrzymaniu abstynencji program podstawowy terapii mogą realizować w Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Alkoholu lub Całodobowym Oddziale Terapii Uzależnień.
Osoby, które ukończyły całościowy program leczenia w poradni, oddziale dziennym lub stacjonarnym bądź w innych placówkach leczenia uzależnień mogą skorzystać z terapii na etapie pogłębionym w formie:
  • psychoterapii indywidualnej,
  • psychoterapii grupowej: grupie nawrotów dla osób uzależnionych, treningu umiejętności zachowań konstruktywnych.
Pacjentom proponowany jest udział w grupach samopomocowych Ruchu Anonimowych Alkoholików.

Oferta dla członków rodzin osób uzależnionych, z syndromem DDA

Psychoterapia dla członków rodzin osób uzależnionych prowadzona jest w trzech etapach. W pierwszym etapie przeprowadzony jest proces diagnostyczny, który trwa około miesiąca i obejmuje konsultację psychiatryczną i psychologiczną. Po zakwalifikowaniu do terapii ustalany jest indywidualny plan leczenia, który obejmuje psychoterapię indywidualną oraz grupową i będzie trwać w zależności od wskazań 12-24 miesiące. Terapia indywidualna odbywa z częstotliwością jednego spotkania indywidualnego i grupowego tygodniowo.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ GRUPOWYCH DLA CZŁONKÓW RODZIN OSÓB UZALEŻNIONYCH-WSPÓŁUZALEŻNIONYCH

RODZAJ GRUPY PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
GRUPA WSTĘPNA 17.30-19.30
GRUPA ROZWOJOWA 17.30-19.30
GRUPA POGŁĘBIONA 17.30-19.30
Osoby uzależnione po ukończonym podstawowym programie terapii (3-6 okresie abstynencji) oraz współuzależnione mogą wziąć udział w sesjach psychoterapeutycznych poświęconych tematom dotyczącym komunikacji małżeńskiej, radzeniu sobie ze złością, o emocjach, o poczuciu wysłanej wartości, porozumiewaniu się z dziećmi i radzeniu sobie z problemami wychowawczymi.

ZESPÓŁ TERAPEUTYCZNY

PRACUJE POD SUPERWIZJĄ LESZKA SAGADYNA

Adam Kołakowski: Koordynator Poradni, specjalista psychoterapii uzależnień – certyfikat PARPA nr 883, psychoterapeuta w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu, absolwent 4-letniego Kursu Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericsonowskim w Łodzi.

Renata Szymańska: Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień certyfikat PARPA nr 1123, absolwentka 4 letniego Kursu Psychoterapii Ericksonowskiej w P-I-E w Łodzi i Studium Dialogu Motywującego w Toruniu.

Danuta Brzezińska-Furman: Pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikat PARPA. Ukończyła Studium Socjoterapii, Studium Terapii Uzależnień w kierunku pracy z młodzieżą uzależnioną i zagrożoną uzależnieniem – Certyfikat.

Sylwia Kołakowska: Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień certyfikat PARPA nr. 512. Ukończyła i prowadzi „Szkołę dla rodziców i wychowawców”.

Danuta Kozłowska: Specjalista psychoterapii uzależnień z certyfikatem PARPA nr 1794. Ukończyła Studium Dialogu Motywującego w Toruniu.

Paweł Dusza: Pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień certyfikat PARPA nr 1769, posiada certyfikat CANDIS, FRED.

Małgorzata Załuska: Psycholog Kliniczny, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie szkolenia.

Monika Wądołowska: Psycholog, Specjalista Psychoterapii Uzależnień, psychoterapeuta w trakcie szkolenia.

Anna Leśniewska: Pielęgniarka, instruktor terapii uzależnień certyfikat PARPA nr 264, w pracy z pacjentami uzależnionymi i ich rodzinami.

Martyna Kos-Czyż: Psycholog, specjalista terapii w trakcie certyfikacji.

Paweł Kleczyński: Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień certyfikat PARPA nr 1179, absolwent 4-letniego kursu psychoterapii organizowanego przez Fundację PSYCHOMED.

Karol Paryszuk: Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Absolwent Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, trener metody Biofeedback Iº.

Dariusz Tracz: Pedagog, specjalista terapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji, absolwent szkolenia „Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi” organizowanego przez IPZ.

Piotr Pruszko: Psycholog, specjalista terapii uzależnień w trakcie certyfikacji.

Adam Kubeł: Pedagog resocjalizacji, specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. Uczestnik studiów podyplomowych „Terapia Uzależnień” w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J.Korczaka. Ukończył szkolenie z zakresu dialogu motywacyjnego.

Monika Godlewska: Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.

Edyta Mateuszczyk: Psycholog, specjalista terapii w trakcie certyfikacji.

Jowita Żołowicz: Pedagog, specjalista terapii uzależnień w trakcie szkolenia.

Kornelia Dmochowska: Pedagog, specjalista terapii uzależnień w trakcie szkolenia.

LEKARZE SPECJALIŚCI

Hanna Tyszkiewicz – Chojnowska- Specjalista psychiatra.

Agnieszka Świetlik – Lekarz psychiatra w trakcie specjalizacji.

Adrian Kubiszewski – Lekarz psychiatra w trakcie specjalizacji.

Agnieszka Kruszewska – Specjalista psychiatra.

Do pełnej funkcjonalności tej strony niezbędna jest włączona obsługa JavaScript.
Do pełnej funkcjonalności tej strony niezbędna jest włączona obsługa JavaScript.
Do pełnej funkcjonalności tej strony niezbędna jest włączona obsługa JavaScript.